- Újvári Tünde: Magyart tanítani Svédországban
- Tompa Anna – Sinai Tompa Enikő: A magyar anyanyelv ápolása és kultúránk megtartása Svédországban
Újvári Tünde: Magyart tanítani Svédországban – Boldog vagyok, ha magyar szót hallok, vagy ha látom, hogy a saját országomról van szó a TV-ben, például egy focimeccsről vagy egy utazásról. (…) Örömet jelent magyarnak lenni – írja Dávid, egyike annak a 42 diáknak, akiket a dél-svédországi Lund városában az önkormányzati anyanyelvi oktatás keretében Rónyai Edit magyarra tanít.
>>a cikk folytatása>>
Tompa Anna – Sinai Tompa Enikő: A magyar anyanyelv ápolása és kultúránk megtartása Svédországban A Svédországban élő magyarság különböző időrendi sorrendben érkezett az országba. Köztudott, hogy az 1956-os forradalom idején Nyugat-Európába, így Svédországba is, nagy számban érkeztek magyar menekültek az anyaországból. A hetvenes években Délvidékről jöttek a munkát vállalók, majd a nyolcvanas évek menekülthullámával Erdélyből telepedtek át ide a magyarok.
>>a cikk folytatása>>

1. Márciusi számunk tartalma (lásd február és március az Archívum rovatban) * Lajtaváryné Benedek Zsuzsanna (Argentína): Hétvégi iskola Buenos Airesben * Pathy Lívia – Seper Judith (Ausztria): A magyar nyelv oktatása Dél-Burgenlandban * Illés-Molnár Márta (Németország) Magyar Iskolák Németországban – 2008. A „Németországi * Magyar mint Származási Nyelv Kerettanterv“
2. Júniusi számunk tartalma (lásd június az Archívum rovatban) * Veréb Ilona: Partneriskolai kapcsolatok a Lévay József Református Gimnázium, Miskolc és a Kétnyelvű Szövetségi Gimnázium, Felsőőr/Oberwart, Burgenland/Ausztria között * Stuber György: Magyar otthon és iskola
3. Szeptemberi számunk tartalma (lásd szeptember az Archívum rovatban) * Szentkirályi Csaga: A Stockholmi Magyar Ökumenikus Önképzőkör 35 esztendejének rövid története * Réz Anna: A magyar nyelv São Paulóban
|